Budowa linii elektroenergetycznej 400 kV
Czarna – Pasikurowice

 

Nowe słupy

Trwają prace. 42 fundamenty są już wykonane, w trakcie realizacji jest 34. W sumie ma być ich 121. Na uziemionych, zaizolowanych i zakopanych fundamentach montowane są konstrukcje (montaż poziomy został wykonany na 16 stanowiskach, pionowy - na 4 stanowiskach). Na zdjęciu poniżej - słup na terenie gminy Wisznia Mała.
Jedną z uciążliwości związanych z inwestycją jest wzmożony ruch na lokalnych drogach. Nie sposób go jednak wyeliminować. Sprzęt i materiały muszą być systematycznie dostarczane na place budowy. W terenie pojawiają się koparki, samochody ciężarowe i dźwigi. Wykonawca zapewnia jednak, że stara się działać w sposób możliwie jak najmniej uciążliwy dla otoczenia.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek zastrzeżenia - prosimy o możliwie szybki kontakt z p. Markiem Rudnickim - tel. 604 204 205. Powstałe problemy staramy się rozwiązywać na bieżąco.

Chętnie odpowiadamy na wszelkie Państwa pytania związane z inwestycją. Prosimy o skorzystanie z formularza w zakładce kontakt lub wysłanie wiadomości pod adres: kontakt@liniaczarnapasikurowice.pl.

Podstawowe informacje o projekcie znajdą Państwo w broszurze, którą można znaleźć w każdym urzędzie gminy leżącej na trasie linii - w punktach informacyjnych inwestycji. Wersję elektroniczną natomiast można pobrać tutaj.


INWESTOR WYKONAWCA - KONSORCJUM FIRM
Polskie Sieci Elektromagnetyczne Spółka Akcyjna Eltel Networks Olsztyn S.A.        Elfeko S.A.